Organizacja biura czyli szafy na dokumenty w praktyce

2 sierpnia 2018 O wnętrzach

Porządek w biurze musi być

Biuro to miejsce, w którym winien panować nienaganny porządek. Miejsce, gdzie dokumenty leżą w nieładzie nie nastraja pozytywnie do pracy. Biuro powinno być dobrze zorganizowane, a dokumenty odpowiednio posortowane, aby wszystko mogło wydajnie działać. W uporządkowaniu wszelkich papierowych dokumentów niezbędne są szafy na dokumenty, które można dopasować do różnych przestrzeni. Porządek w dokumentach zwiększa komfort pracy i eliminuje niepotrzebny stres wśród pracowników.

Szafa na dokumenty – informacje

Szafy metalowe na dokumenty niejawne są to szafy, które przeznaczone zostały do bezpiecznego przetrzymywania niejawnych dokumentów. Szafy takie są miejscem, w którym często przechowuje się takie rzeczy jak: akta osobowe, ważne pieczątek (do których mogą mieć dostęp tylko osoby zatrudnione w firmie i nie mogą wpaść w niepowołane ręce), sprzęt firmowy (aby nie został narażony na ewentualne zniszczenie czy nawet kradzież) czy wszelkie inne produkty wymagające zwiększonej ochrony. Szafy metalowe na akta produkowane są w następujących szerokościach 700, 900, 1000, 1200, a także 1300 mm. Firma Gaudia ma w swojej ofercie szafy certyfikowane w klasie A z, w których istnieje możliwość przechowywania nawet dokumentów w formacie A3. Inne szafy znajdujące się w katalogu firmy Gaudia to wzmocnione serii ST z certyfikatem klasy A, które wśród szaf na dokumenty niejawne nazywane są szafami pancernymi, albowiem wykonane zostały z grubszej warstwy blachy (1,5-2 mm), co sprawia, iż są bardziej wytrzymałe i ważą więcej. Dodatkowo, są to największe szafy w klasie A na rynku. Duży wybór szaf to gwarancja znalezienia odpowiedniego przedmiotu dostosowanego do indywidualnych preferencji klienta i różnych wnętrz. Szafy mają różną szerokość, więc z pewnością każdy znajdzie idealny nabytek do swojego wnętrza.

Rodzaje szaf na dokumenty

Firma Gaudia sprzedaje takie szafy jak:
– szafy na dokumenty klasy B (na dokumenty niejawne z klauzulą „tajne”);
– szafy na dokumenty klasy S1 (szafy z klauzulą „tajne”), S2 i 0 (na dokumenty z klauzulą „ściśle tajne”);
– szafy metalowe na akta klasy C (przeznaczone do składowana dokumentów niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”);
– sejfy i szafy ognioodporne (Valberg, Metalkas) w różnych klasach.

Budowa szaf na dokumenty

Szafy na dokumenty wyposażone są w korpus i drzwi zrobione z blachy stalowej wykazującej się wysoką opornością na ewentualne włamania.
W szafach na dokumenty w klasie A zainstalowano atestowany zamek kluczowy w klasie A, dodatkowo istnieje także możliwość zamontowania dwóch zamków. W każdej szafie na dokumenty zamocowany został rozbudowany mechanizm ryglowy, który blokuje drzwi szafy na trzech krawędziach. Każda z szaf posiada półki z regulacją wysokości zawieszenia – dzięki temu każdy sam może je poukładać wedle własnych preferencji. Jeśli zaś idzie o kąt otwarcia drzwi, wynosi on 120°. Szafy na dokumenty mają również zawiasy wewnętrzne. Na życzenie klienta można zamocować specjalne skrytki wewnątrz szafy czy też choćby dodatkowe półki.

Ochrona danych osobowych i RODO

Szafy na dokumenty stanowią przede wszystkim zabezpieczenie przed ewentualną utratą, zniszczeniem, bezprawną zmianą, wykradnięciem danych czy też dostanie się ich w ręce osób niepożądanych, które mogą z danych zrobić zły użytek. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących danych osobowych ma swoje konsekwencje prawne, a wiadomo, że lepiej nie dopuścić do takich sytuacji.