Projektowanie wnętrza – jak się za to zabrać?

24 marca 2018 O wnętrzach

Projektowanie wnętrza – tajniki o których warto wiedzieć

Chyba każdy chciałby mieszkać we wnętrzu, które wygląda jak z okładki katalogu poruszającego tematykę projektowania wnętrz. Albo przenieść do swojego mieszkania jedno z wnętrz, które pojawiło się w filmach, które zobaczyliśmy w kolorowym magazynie lub w internecie. Projektowanie wnętrza jest proste jeżeli znamy pewne podstawy.

Pasja która się rozwija

Niektórzy uwielbiają urządzanie wnętrz, dobieranie kolorów ścian, mebli, dekoracji. Śledzą wszystkie nowinki, katalogi popularnych sieci meblowych znają na pamięć. Potrafią zaczerpnąć inspirację z odwiedzin u przyjaciół, internetu, prasy, a następnie przenieść ją do swojego mieszkania. Bawią się kolorem, teksturą i oświetleniem. Lubią zmiany, a kupowanie nowych dodatków do mieszkania sprawia im prawdziwą radość. Inni kompletnie się na tym nie znają. Choć wiedzą co im się podoba, a co nie, zupełnie nie potrafią wyobrazić sobie docelowego efektu końcowego. Nie potrafią podejmować drobnych decyzji w tym zakresie, bo boją się że końcowy efekt nie będzie tym wymarzonym.

Gust

Wystrój wnętrz wydaje się rzeczą prostą, kwestią łatwo dostępną oraz wiedzą, którą łatwo pozyskać, na której zna się każdy, zwłaszcza jeśli dysponuje odpowiednimi funduszami. Ale sprawa nie jest taka prosta, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Dla niektórych istnieją przeszkody nie do pokonania. Nie wszyscy dysponują dobrym gustem. Inni choć mają gust nie mają wystarczająco dużo czas, aby przeznaczyć go na przeszukiwanie internetu pod kątem poszczególnych elementów. Jeszcze inni są skrajnie niezdecydowani i wolą uniknąć podejmowania decyzji dotyczących każdego, nawet najdrobniejszego elementu. Wolą przesądzić o tym, jak ma wyglądać gotowy efekt.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Wnętrza o których marzymy, czyli te aranżowane na potrzeby sesji zdjęciowych raczej nie są gotowe do zamieszkania. Te z kadrów filmów i seriali, choć oczywiście efektowne, na dłuższą metę mogłyby okazać się męczące i niesprzyjające wypoczynkowi po ciężkim dniu pracy. A po miesiącu przebywania w tej samej aranżacji, mogłyby po prostu się znudzić. Nie wspominając o tym, że z dużą dozą prawdopodobieństwa, po przeniesieniu ich w rzeczywiste realia, okazałyby się zupełnie niepraktyczne. I to nie tylko dla rodziny z dwójką dzieci, ale także dla zapracowanych singli, którzy nie mają czasu, a pieczołowite odkładanie wszystkiego na miejsce nie leży w ich zwyczaju.

Złoty środek

Nie znaczy to jednak, że efektowny wygląd, który od pierwszego wejrzenia sprawia, że masz ochotę się do danego wnętrza przeprowadzić. Zatem jak urządzić mieszkanie, aby połączyć oba te czynniki – wygląd niczym z magazynu poświęconego designerskiemu projektowaniu wnętrz i funkcjonalność na poziomie ułatwiającym codzienność? Odpowiedź jest jedna – najlepiej skorzystać z usług kogoś, kto zajmie się tym profesjonalnie. Specjalisty, który o urządzaniu wnętrz wie wszystko. Nie tylko od strony czysto estetycznej, która sprawi, że odwiedzający cię goście oszaleją z zazdrości. Z usług kogoś kto zadba o elementy ergonomicznego wykorzystania przestrzeni, pomyśli o ekologicznym funkcjonowaniu twojego mieszkania, rozważy skorzystanie z odpowiednich materiałów pasujących do twojego sposobu korzystania z mieszkania. Będzie miał na uwadze nowinki techniczne. Dobierze kolorystykę nie tylko do gustu, ale także do ilości światła wpadającego do mieszkania. Typ farby, którą pomalowane zostaną ściany dostosuje do tego, czy masz małe dzieci, jak często zapraszasz gości i urządzasz imprezy czy może prowadzisz spokojny tryb życia. A wszystko to jednocześnie dopasuje do budżetu, który zamierzasz przeznaczyć na skorzystanie z usług dekoratora wnętrz.