Szafy metalowe w mieszkaniu? Czy ma to racje bytu?

26 marca 2018 O wnętrzach

Szafy metalowe we współczesnych domach

Element kojarzony z biurem czy szkolnymi szatniami, dziś coraz częściej pojawia się w aranżacjach współczesnych wnętrz. Szafy metalowe – czy mają szanse dobrze wyglądać w naszych czterech ścianach?

Kolor ożywi metal

Szafy  z metalowu wcale nie muszą wyglądać surowo. Warto pomalować je na żywe kolory – wówczas będą stanowiły bardzo oryginalną i ciekawą ozdobę wnętrza. Jednocześnie będą funkcjonalne i pomieszczą wiele rzeczy, których nie chcemy trzymać na widoku. Sprawdzą się przede wszystkim w domowym biurze – posłużą do przechowywania ważnych dokumentów, czy też książek. Szafy metalowe są również ciekawym rozwiązaniem w przedpokoju. Możemy wówczas umieścić w nich obuwie, czy odzież wierzchnią. Aby nieco złagodzić surowy charakter szafy metalowej sięgnijmy po dodatki. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą różnego rodzaju kwiaty doniczkowe, umieszczone na szafie, czy też obok niej. Możemy pokusić się również o przyklejenie obrazków lub zdjęć.

Opcja dla nastolatków

Metalowa szafa sprawdzi się również doskonale w pokoju zbuntowanego nastolatka. Młody mężczyzna, zwłaszcza fan ciężkiej rockowej muzyki z pewnością będzie zachwycony takim rozwiązaniem. W aranżacji królestwa naszego buntownika możemy pokusić się o zakup dużej szafy z półkami, która pomieści wszystkie jego ubrania. W tym przypadku warto postawić na ciemne kolory, czerń i szarości – żywe barwy z pewnością nie przypadną naszej pociesze do gustu. Jeśli chcemy postawić jedynie na delikatny akcent wystarczy metalowy regał na książki. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza i zdecydowanie dodaje całemu wnętrzu charakteru. Ciekawie wyglądają również niskie szafy metalowe na kółkach, które mogą służyć jako szafka biurkowa lub stolik nocny. Można wówczas schować do niej książki, umieścić na niej budzik lub lampkę. Młodego buntownika może zainteresować również szafa metalowa zamykana na klucz – będzie mógł w niej przechowywać wszelkie swoje sekrety. Jeżeli jesteśmy w trakcie urządzania pokoju nastolatka warto zaproponować mu takie rozwiązanie.

Nastolatka także znajdzie coś dla siebie

Szafy metalowe mogą sprawdzić się również w pokoju małej księżniczki. Świetnym pomysłem będzie zaproponowanie naszej pociesze pomalowanie takiego mebla w zależności od jej upodobań. Z pewnością będzie miała przy tym mnóstwo frajdy, a własnoręcznie zdobiona szafa będzie niepowtarzalną ozdobą. W tym przypadku również warto wybrać model zamykany na klucz. Mała księżniczka będzie miała możliwość bezpiecznego schowania swoich pamiętników, zwłaszcza przed swoim wścibskim braciszkiem, czy młodszą siostrą. Można też z takiego mebla uczynić skrzynię skarbów. Z pewnością taka metalowa szafa dostarczy naszej pociesze mnóstwa zabawy i radości.

W salonie…

Kolejnym pomieszczeniem, gdzie szafy metalowe mogą się sprawdzić jest salon. Będą stanowić stylowy element aranżacji, lecz należy uważać, aby wnętrze nie nabrało zbyt surowego i zimnego charakteru. Tutaj również możemy postawić na żywy kolor, czy dodatki. Szafy z metalowu wyglądają ciekawie w zestawieniu z ciemnym drewnem. Będą świetnym akcentem, jeśli posiadamy dębowe meble lub podłogę. Bardzo dobrze sprawdzą się w roli komody, czy szafy na zastawę. W salonie doskonale sprawdzają się również metalowe regały – zwłaszcza jeśli mają dodatkowo jakieś drobne elementy ozdobne. Są również bardzo funkcjonalne – możemy umieścić na nich nie tylko nasze książki, ale też zdjęcia, pamiątki, figurki czy stylowe zegary.

Podsumowanie

Szafy metalowe stanowią ciekawe rozwiązanie. Jest to opcja zwłaszcza dla osób, które nie boją się eksperymentować i lubią oryginalne, stylowe wnętrza. Mebel kojarzony dotychczas ze szkolnymi korytarzami, obecnie zyskuje zastosowanie również w naszych mieszkaniach.